poniedziałek, 21 marca 2011

Kobiety z Pasją

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 
KOBIETY Z PASJĄ!
25 marca, piątek, godz. 18.30, wstęp wolnyKobiety piszą.

Spotkanie z pisarkami:
Ewą Kopsik, autorką książki : "Uciec przed cieniem" oraz Agnieszką Lingas- Łoniewską, która napisała powieści m.in. "Bez przebaczenia", "Zakręty losu".

Porozmawiamy o tym, jakie były perypetie powieści od napisania do publikacji, skąd pisarki czerpią tematy do pisania fabuły, co to znaczy pisać pod obowiązujące trendy, czy istnieje literatura kobieca oraz czym jest Akcja Czytajmy Polskich Autorów.

Na spotkaniu będzie można kupić książki Autorek i zdobyć autograf.


Agnieszka Lingas Łoniewska, ma 38 lat, mieszka we Wrocławiu, pracuje w dużym holdingu finansowym. Swoją przygodę z pisaniem, rozpoczęła w 2009 roku, publikując najpierw opowiadania w Internecie. Tam zdobyła dużą popularność i postanowiła podzielić się swoją twórczością z większą liczbą czytelników. W styczniu 2010 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Bez przebaczenia”, nakładem wydawnictwa Novae Res. Książka cieszy się dużą popularnością wśród czytelników, autorka odbyła już cykl 10 spotkań autorskich, obejmujących Biblioteki na terenie Dolnego Śląska. 1 marca wystąpiła w programie „Co jest grane?” w Radio Roxy, prezentując swoją książkę. W marcu, w USA,  ukazała się jej kolejna książka – dramat „Dirty World”, wydany przez PublishAmerica. W kwietniu, światło dzienne ujrzał jej thriller „Szósty”, wydany przez Fundację Nasze Debiuty. 
Na stałe związała się z wydawnictwem Novae Res, w którym będzie wydawać swoje kolejne książki, które można zaklasyfikować jako sensacje z elementami romansowymi i romanse.
W listopadzie ukazała się jej kolejna książka, zatytułowana „Zakręty losu”, stanowiąca 1 część trylogii.

Ewa Kopsik, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym ukończyła filologię polską ze specjalnością - językoznawstwo. Od dwudziestu lat mieszka z rodziną w Wiedniu. W latach od 1989 do 1996 pracowała jako nauczycielka języka polskiego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Wiedniu. Obecnie, po uzupełnieniu wykształcenia z zakresu pedagogiki specjalnej, pracuje z młodzieżą niepełnosprawną.. Zadebiutowała w 2008 roku opowiadaniem „Słowo”, opublikowanym w czasopiśmie literackim „Akcent”, a niektóre z jej opowiadań zdobyły wyróżnienia na konkursach literackich. Ponadto zajmuje się tłumaczeniami z języka niemieckiego. W 2009 roku przetłumaczyła ( wspólnie z Dorotą Subocz) „Uniwersytet dziecięcy” ( wydawnictwo Dwie siostry)
 „Uciec przed cieniem” jest debiutem, który ukazał się w październiku 2010 nakładem wydawnictwa Novae Res.) Patroni Medialni:

 
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz