niedziela, 30 października 2011

Agnieszko, dziękujemy!

Relacja ze spotkania poświęconego Agnieszce Osieckiej, które odbyło się 25 października 2011.

Znane i mniej znane teksty Osieckiej, recytowane, czytane, odśpiewane tego wieczoru były najważniejsze.

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, wysłuchanie, odśpiewanie i podzielenie się z nami swoimi odczuciami związanymi z tymi utworami.

Za uświetnienie spotkania wielkie podziękowania należą się Artystom ze Studia Teatralnego Próby, którzy odśpiewali kilka utworów ze swojego spektaklu pt. "Kochankowie z ulicy Kamiennej" oraz przejmująco przeczytali listy Osiecka- Przybora.Zapraszamy Was na inne spektakle tego teatru, które najczęściej grane są w Centrum Kultury Zamek.

Dziękujemy również wydawnictwu Agora za ofiarowane egzemplarze Listów na wyczerpanym papierze, które trafiły do rąk naszych gości podczas specjalnego losowania.

A w księgarni Między Słowami można kupić kolekcję książek autorstwa Agnieszki Osieckiej z Wydawnictwa Prószyński i S-ka oraz niezwykłą biografię Poetki.
"Zła historia dobrze opowiedziana"- jak o swoim życiu pisała Osiecka. Miejsca, ludzie, mężczyźni, przyjaciółki, teksty znane i nieznane, fragmenty pamiętników, galeria zdjęć. Wszystko przedstawione tak, że czyta się z ogromną ciekawością, zachłannością i chęcią poznania i rozpoznania Poetki.
Gorąco polecamy!Fragment dziennika:
12 stycznia. Wieczorem siadłam do maszyny, chciałam coś przepisać na czysto, ale zaraz poczułam szaloną tupaninę w brzuchu, widocznie Małe nie lubi hałasu (albo lubi!). To samo było, kiedy huknął krakowiak w Wajdowym "Weselu". Ten krakowiak narkotyczny śnił mi się potem przez pół nocy. A w ogóle - "Wesele"!
U Wajdy, jak zawsze - malarstwo. Mnie się w weselu najbardziej podoba treść. Komorowska jak nawiedzona. Chciałabym, żeby mnie zagrała, kiedy będę chora.


Zofia Turowska
Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Warszawa: 2008
Oprawa twarda
Stron: 286
Cena: 45 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz