WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ

Warsztaty Księgarni Między Słowami  w Waszym przedszkolu, szkole, bibliotece, domu:

proponujemy następujące warsztaty literackie, plastyczne, kulinarne , podróżnicze : 1. Poznaj zawody z Mądrą Myszą.

Spotkanie z pacynką Mądrą Myszką, mała inscenizacja, prezentacja wybranego zawodu na podstawie książek z serii " Mam przyjaciela...".
Głośne czytanie, rozmowa z dziećmi, zabawa, kolorowanka oraz prezenty od Mądrej Myszki- książki i plakaty.
cena 10 zł /  os. ( w tym książka z serii dla dziecka )

wersja bez książek - 140zł  za spotkanie do 25 osób.Przy dojeździe ponad 40km - doliczamy koszt paliwa.

Spotkania można rezerwować przez cały rok.2. Warsztaty- literacko plastyczne na podstawie ciekawych książek dla dzieci.
 
czas trwania 1 godz.
 
cena 150 zł do 25 osób
 
wszystkie materiały potrzebne do zajęć w cenie.
 
Dojeżdżamy na miejsce spotkania.

Przy dojeździe ponad 40 km od Poznania obowiązuje dopłata - koszt paliwa.

Możliwość wystawienia rachunku oraz zakupu książek w okazyjnych cenach.

 
Scenariusze zajęć oparte są na wartościowej dziecięcej literaturze,
na program zazwyczaj składają się : głośne czytanie, zabawy ruchowe i zadania plastyczne.

Warsztaty mają na celu :

zapoznanie dzieci z nowymi książkami,
zaprezentowanie, ile inspiracji do zabaw zawierają książki,
rozwój wyobraźni,
rozbudzenie ciekawości świata,
zdobywanie umiejętności słuchania, myślenia, mówienia,

zdobywanie wiedzy i poznawanie wartości, emocji,
kształcenie i rozwijanie zdolności manualnych.


Proponowane tematy warsztatów dla dzieci  od 3 lat:1. Kaczuszka Omi - wierszyki, zagadki o zwierzątkach i kółkowe origami- nauka składania z papieru kaczuszki i innych zwierzątek.


2. Słonik Elmer - czytanie opowiadań o kolorowym słoniku, układanie słoniowego puzzle oraz patchworkowe wyklejanie tkaninami portretu Elmera.


3. Morskie opowieści- czytanie książki  "Wyprawa morska" , zabawa: łowienie rybek, wykonanie collage plaży z piasku i farbek lub obrazka z muszelek lub kolorowej rybki.

4. Koty z naszego podwórka - ciekawostki o kotach dzikich, domowych, cechy, pielęgnacja na podstawie książki " Oto kot" oraz wykonanie kotka z papieru i kocie makijaże dla wszystkich


5. Nasze ulubione misie - prezentacja literackich misiów, książeczek, czytanie opowieści o misiu Fantazym i wizyta Fantazego ( pacynka )oraz wykonanie misiowego pudełka na skarby.

6. Ciekawski George - pomysłowa małpka w mieście, na wsi, na rowerze...czytanie książeczek z serii, zabawa z balonami, składanie autobusu oraz łódki.


7. Moje hobby- na podstawie książki " Kamyki Astona", opowieść o empatii i .....kamieniach. Malowanie kamieni, tworzenie z nich zwierzątek.


8. W świecie koni - czytanie opowiadania z książki " Zbój" oraz ciekawostki , cechy koników, maści, chód, pielęgnacja. Wykonanie papierowego konika, kolorowanka.


9. W baśniowej krainie - "Jaś i Małgosia" - inscenizacja i wykonanie pierniczków z domku Baby Jagi, oraz " Księżniczka na ziarnku grochu" - wycinanie księżniczki i ubieranie jej w tkaninowe sukienki (patchworkowy obrazek )


10. Moje ulubione książki - na podstawie " Dzieci z Bullerbyn" czytanie fragmentu powieści, prezentacja zakładek do książek i wykonanie swojej metodą scrapbooking


11. Literackie lepianki - czytanie wybranej książki i lepienie bohaterów z kolorowej masy solnej


12. Mysi domek - czytanie i prezentacja książki, wykonanie projektu domu myszek metodą collage.


13.  Krasnoludki- Pucybutki  - prezentacja książek z krasnalami, zabawa wykonanie własnych krasnoludków z papieru, tkanin oraz pieczątek.


14. Asy różne rasy - rasy psów, opowiadania z pieskami w roli głównej oraz wykonanie piesków metodą origami składanego.


Proponowane tematy spotkań dla dzieci od 5 lat:1. Zostań detektywem - warsztaty na podstawie książek z serii " Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", lub na podstawie książki Anity Głowińskiej " Gdzie jest Tusionek"- zabawa w odkrywanie tajemnic, rozwiązywanie zagadek, łamigłówki i pasowanie na detektywa.


2. Zabawy w Willi Śmiesznotce z Pippi Pończoszanką - salon pod rudym warkoczem, naleśnikasy, gry i zabawy z Pippi i jej przyjaciółmi, głośne czytanie i portretów rysowanie,zdobywanie patentu przyjaciela Pippi.


3. Czarodziejskie moce - prezentacja literackich czarodziejów, czytanie fragmentu " Malutkiej czarownicy", wykonanie różdżki i przymierzanie kostiumów  i atrybutów czarodziejskich.5. Korony królewskie - czyli drzewa w naszym otoczeniu , prezentacja popularnych drzew  , ich cechy, wygląd, liście - zagadki, zabawy oraz wykonanie wielkiego papierowego drzewa .


6. Draka Ekonieboraka - czyli ekologia dla najmłodszych, o tym, jak dbać o środowisko w swoim otoczeniu, o segregacji odpadów, o recyklingu, o pracy śmieciarza. Wykonanie anty-ekologicznego potwora i zabawek z .....odpadów.


7. Poznaj Poznań - legendy wierszowane Elizy Piotrowskiej, zabawy na podstawie książek, małe inscenizacja, zadania w grupach.


8. Tworzymy własną książkę - rozmowa o tym, jak powstaje książka, próba napisania wspólnej fabuły oraz ilustracji do niej.
9. Dobre maniery Cecylki Knedelek- o tym skąd wzięła się gąska Waleria, jak uczyła się dobrych manier, czy to jest trudne zadanie? o powitaniach, podziękowaniach, przygotowaniu przyjęcia, przyjmowaniu gości... zadania w grupach, nauka nakrywania do stołu, oraz pakowania prezentów.
10. Narodziny księżniczki - rodzi się dziecko, księżniczki z różnych stron świata przychodzą z darami...których nie można dotknąć. Inscenizacja, rozmowa o uczuciach, wizyta i dary księżniczek...
Warsztaty kulinarne:
cena od osoby 10 zł ( wszystkie materiały w cenie )
1. Na podstawie książek z serii "Cecylka Knedelek"- wprowadzenie: czytanie opowieści o Cecylce, gąsce Walerii ich przygodach w Starym Knedelkowie, rozwinięcie: przygotowanie kotka lub świnki ze słodkości, zakończenie: dekoracja stołu, przygotowanie nakrycia i zjedzenie przygotowanego deseru.
 2. Na podstawie książki " Gratka dla małego niejadka " - rozmowa i zagadki o warzywach, wywiad z ...marchewką, przygotowanie zdrowego dania z warzyw, owoców i miodu.

Warsztaty podróżnicze:
3. Podróż do krajów m.in. Afryki, Hiszpanii, Japonii, Meksyku - poznanie baśni, legend, tradycji, zwyczajów, smakowanie , wykonanie charakterystycznej ozdoby, zabawy przy dźwiękach muzyki....
Propozycji, tematów spotkań jest jeszcze wiele , jak wiele ciekawych , inspirujących książek....
Możemy  wymyślić scenariusz  w zależności od potrzeby.

Jest też możliwość przeprowadzenia cyklicznych spotkań, np. co miesiąc.

Więcej informacji, rezerwacje terminów
 telefonicznie 795 134 395 lub mailowo miedzy.slowami@o2.pl